Lõvilakk-korallnarmik ehk Lion's Mane - 5 TESTITUD kasutegurit

Lion’s Mane testitud laboratooriumis

MIKS ON VAJA SEENEEKSTRAKTI TESTIDA?

Lion’s Mane ekstrakti tarbides veendu, et oled kursis pakkuja kvaliteediga. Toidulisandibrändid jahivad tihti ainult kasumit ning ei kontrolli oma toodete kvaliteeti. Sageli pulberdatakse seente viljakehad koos mütseeli ja seenesöödaga. Enamasti pole isegi teada, mille peal tooraine kasvab. Tulemuseks on seenepulber koos teadmata lisanditega.

Turg on täis erinevaid eliksiire, pulbreid, siirupeid ning kapsleid. Meie ei saa öelda, milline eelmainitust on kõige parem, kuid igapäevaselt seent tarbides soovitame kindlasti kursis olla seene-ekstrakti pakkuja kvaliteediga. Küsi endalt, kas toote pakkuja on välja toonud:

 • kust seene-ekstrakt pärit on?
 • milline on seene-ekstrakti kontsentraat?
 • kas tegu on puhta seene-ekstraktiga?
 • mis on toimeainete sisaldus? 

Meie Seente Vägi Lion’s Mane ekstrakt on pärit Hiinast, Changbai mäestikust, kontsentraadiga 20:1 ja tegu on täiesti autentse Lõvilakk-korallnarmiku ekstraktiga. 

Maailmaklassi kvaliteet meie ekstrakt sisaldab erakordses koguses nii aju tööd kui immuunsüsteemi ja seedimist toetavaid toimeaineid.

Seente Väe valikus on maailma kõige põhjalikumalt testitud ja kontrollitud ekstraktid. Meile on isiklikult väga tähtis veenduda, et pakume sulle parimat kvaliteeti. 

Me testime kõiki aktiivseid toimeaineid Euroopa ja USA erapooletutes laborites. (Eurofins ja RINP)

Meie tootja saadab meile iga partii kohta oma kontrollsertifikaadid ning me kontrollime Eesti riiklikes laborites ka ise, et meie eksraktid ei sisaldaks raskemetalle, hallitust ega muid saasteaineid. 

Allolevas tabelis näed kõiki laboritulemusi. See on lihtsustatud kokkuvõte. Kõik päris laborite väljastatud testsertifikaadid on olemas selle blogi allosas. 

*Aktiivsete toimeainete kogus võib eri partiides veidi kõikuda. 

 

lions mane testitulemused

Tore küll, aga mida see kõik tähendab?

Seletame nüüd natuke lahti, mida kõik need numbrid, keerulised nimed ja protsendid tähendavad.

TOIMEAINED

1. Mis on Beta-Glucan ehk beetaglükaan? 

Lühidalt: Vähendab riski südameveresoonkonna haigustele ja kolesteroolile. Toetab seedimist ja immuunsüsteemi.

Beetaglükaanil on positiivne mõju inimese tervisele. Beetglükaan on tervislik kiudaine. Näiteks lahustuvad kiudained pikendavad toidu soolestiku läbimise aega, aeglustavad mao tühjenemist ja glükoosi imendumist verre. See tähendab, et sul ei lähe kõht nii kiiresti tühjaks ning keha saab vabastada energiat stabiilselt. Beetaglükaani tarbimist seostatakse nii vere insuliini kui ka kolesterooli sisalduse, kõrge vererõhu ja ülekaalulise vähenemisega. Samuti on beetaglükaanil oluline kasvajavastane toimeaine. See on tunnustatud ning oluline funktsionaalse toidu koostisosa.[1] See teeb seentest suurepärased prebiootikumid (toit soolestikubakteritele), mis stimuleerivad soolestikku ja annavad peremeesorganismile tuge võitlemaks põletiku- ning haigusetekitajatega.[6]

2. Mis on terpenes ehk terpeenid? 

Lühidalt: Terpeenid on põletiku- ja kasvajavastased ning neil on neuroprotektiivne toime. 

Terpeenid on küllastumata süsivesinikud, aromaatsed ühendid, mis annavad taimele aroomi ja maitse. Nad mängivad olulist rolli taime või seene ülesehituses. Osadel taimedel meelitavad nad ligi tolmeldajaid, teistel aga tõrjuvad nad putukaid või teisi toitu otsivaid loomi. Mõned terpeenid aitavad kahjustunud taimel taastuda, teised toimivad immuunsüsteemi osana, et hoida eemal nakkuslikud mikroobid.[8] Näiteks on teerpeenid vähivastased, sest nende mürgised osakesed mõjutavad vähirakke ning jätavad terved rakud puutumata.[9]

3. Mis on erinacines ehk erinatsiin? 

Lühidalt: Erinatsiin aitab paranda mälufunktsioone, põletiku alandav, vähivastane.

Erinatsiinid on bioaktiivsed tsüatiinterpenoidide rühmad, mis on toetavad närvikasvufaktoreid ja neurotransmitterite tööd.  Erinatsiinil on madal molekulmass, mis võimaldab neil ainetel läbida hematoentsefaalbarjääri ehk vere-aju kaitsesüsteemi, et stimuleerida närvikasufaktori (NGF) tootmist. NGF-i roll on stimuleerida närvide ja neuronite kasvu, paranemist ja kaitset. Vananedes väheneb NGF-i süntees, mis arvatakse aitavat kaasa vanusega seotud kognitiivse võimekuse ja mälu nõrgenemisele.[4] Lõvilakas sisalduvad erinatsiinid omavad antimikroobset mõju antibiootikumi-resistentsetele haigusttekitavatele bakteritele.[5] Tavaliselt leidub erinatsiiini seenemütseelist.[4] 

4. Mis on hericenones ehk heritsenoon?                                                                              

Lühidalt: Aitab parandada mälufunktsioone, vähendab ärevust, põletiku alandav

Heritsenoon on sarnase toimeainega kui erinatsiin olles bioaktiivne aine, mis stimuleerib närvikasvufaktori (NGF) tootmist. Vähendab ärevust ning tõstab unekvaliteeti. Vähendab kehas põletiku.[7] Heritsenoon on pärit Lõvilakk-korallnarmiku ehk Hericium erinaceus’i viljakehast.[5] 

5. Mis on polyphenols ehk polüfenool?

Lühidalt: Toetab immuunsüsteemi, vähivastane, närvisüsteemi tasakaalustav 

Polüfenoolid on looduslikult leiduvad taimsed ühendid, mida leidub puu- ja köögiviljades. Taimed toodavad neid kaitseks haigusetekitajate vastu. Need toimivad organismis antioksüdantidena ja vähendavad organismis vabade radikaalide kahjustavat toimet. Polüfenoolidel on tervendav mõju südame- ja veresoonkonna haiguste korral ning samuti positiivne mõju haiguste ennetamisel. Need ühendid pikendavad eluiga ja aitavad võidelda vähirakkude vastu.[2] Samuti aitavad ära hoida neurodegeneratiivseid haigusi nagu Alzheimeri tõbi ja Parkinsoni tõbi, neurodegeneratiivseks epideemiaks loetaks hetkel samuti ärevushäireid.[3]

6. Raskemetallid ja saasteained

Seenekstraktide puhul on oluline nende terapeutiline potentsus ning produkti puhtus saasteainetest ja raskemetallidest. Mõlemaid kriteeriume saab valideerida erapooletus ja usaldusväärses laboris. Raskemetallide ja saasteainete testimine on vaieldamatult oluline aspekt seeneekstraktide puhul, kuna seentel on omapära talletada niisuguseid ühendeid. Raskemetallide pikaajalisel tarvitamisel kuhjuvad need inimorganismi ja võivad põhjustada tõsiseid tervisehäireid (närvisüsteemi kahjustused, vähk, sünnidefektid jne).

VÕRDLUS TEISTE JUHTIVATE BRÄNDIDEGA

Enamik brände ei ole avalikustanud ühtegi testitulemust. Sellest võib järeldada, et tooted on testimata või on toimeainete sisaldused nii madalad, et brändid on valinud neid mitte avalikustada.

Mida me saame öelda on, et ühegi brändi ekstraktid ei läbi nii põhjalikku kvaliteedikontrolli kui meie omad. Seda nii aktiivsete toimeainete kui ka potentsiaalsete saasteainete osas. 

Olenemata sellest, milliseid seenetooteid sa tulevikus tarbida valid, küsi alati neid teste ning veendu, et need tulevad usaldusväärsetest ja erapooletutest laboritest. 

LABORITEST

Usa erapooletu labor

INTERNATIONAL RINP Inc. 

Meie Lion’s Mane toode on testitud USA-s, Californias, erapooletus laboris, mille nimi on International Rinp (International Research Institute of Natural Products). Rinp teadlaste meeskonnal on tipptasemel kogemused teadustöös. Näiteks on avaldatud nende töid teaduajakirjades nagu Planta Medica, J. Chromatography B, Nutrition Cancer, Biochemical Pharmalogy. Labori asutaja on tuntud keemiaprofessor Dr. Hongyang Wang. Temal ja tema tiimil on aastate pikkune kogemus testimaks erinevaid naturaalseid produkte, toidulisandeid, toitu, kosmeetikat ja ravimeid. Laboril on oskused teha neile saadetud toodetele kvaliteedikontrolli, selgitada välja produkti keemiline struktuur, teha toodetele kompleksne identifikatsioon ning analüüs. 

EUROFINS SCIENTIFIC

Eurofins Scientific on ülemaailmne liider toidu-, keskkonna-, farmaatsia- ja kosmeetikatoodete testimise, avastusfarmakoloogia, kohtuekspertiisi, kõrgtasemel materjaliteaduste ja agroteaduste lepinguliste uurimisteenuste alal. Eurofinsil on üle 61 000 töötaja enam kui 1000 sõltumatust ettevõttest koosnevas võrgustikus kokku 59 riigis, mis on üldiselt spetsialiseerunud lõppkliendi turgudele ning aktiivselt opereerivad 940 laborit. 

LABRIS

LABRIS, Riiklik Laboratoorsete Uuringute ja Riskihindamise Keskus, on Eesti riiklik testlabor. LABRIS pakub teenuseid toidu, sööda ohutuse ja loomade tervise valdkonnas ning teostab riskihindamisi toiduahela täies ulatuses.

  Kui oled juba jõudnud lugemisega siiani, siis peaksid olema veendunud, et Seente Vägi Lion’s Mane seene-ekstrakt on üks parimad turul olevatest!

  Kasuta võimalust ja proovi KOHE! Sinu pakk ootab sind SIIN!

  Seente vägi Lion’s Mane

  VAATA LISAKS: Korditseps, Chaga, Reishi

  Rinp lions mane testitulemused

  lm beetaglükaan eurofins

  lm polyphenols result 1

  lm polyphenols 2 tulemused

  Labris raskemetallid 1

  Labris raskemetallid 2

  KASUTATUD KIRJANDUS:

  [1] Mailiis Korge, B. K. (2022). Beetaglükaani sisaldus odra ja nisu terades sõltuvalt lämmastikväetise normist ja viljelusviisist . Agronoomia 2022, 224-230.https://etki.ee/wp-content/uploads/2022/03/Agronoomia2022.pdf  

  [2] Priinits, M. (n.d.). POLÜFENOOLID. Retrieved from tervisekool: https://www.tervisekool.ee/tervisekool/failid/File/lugemist/toitained/Marit%20Priinits%20Pol%c3%bcfenoolid%20kokkuv%c3%b5te.pdf

  [3] Taba, P. (2017). Neurodegeneratsioon – kas seda peab kartma? SIRP. Retrieved from https://sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/neurodegeneratsioon-kas-seda-peab-kartma/

  [4] I-Chen Li, L.-Y. L.-C. (2018, 05 21). Neurohealth Properties of Hericium erinaceus Mycelia Enriched with Erinacines. Behavioural Neurology. doi: 10.1155/2018/5802634.

  [5] Uibopuu, O. J. (2021). HERICIUM ERINACEUS’T, BACOPA MONNIERI’ST, CENTELLA ASIATICA’ST KOOSNEVA NOOTROOPIKUMI(SEGU) MÕJU TERVETE KATSEISIKUTE KOGNITIIVSELE VÕIMEKUSELE: PLATSEEBOGRUPIGA TOPELTPIME EKSPERIMENT. Tartu: Tartu Ülikool. Retrieved from http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10062/75838/Uibopuu_Oliver_magistritoo.pdf?sequence=1&isAllowed=y

  [6] Jayachandran, M., Xiao, J., & Xu, B. A. (2017). A Critical Review on Health Promoting Benefits of Edible Mushrooms through Gut Microbiota. Int. J. Mol. Sci., 18(9), 1934. doi:https://doi.org/10.3390/ijms18091934

  [7] Sachchida Nand Rai, D. M. (2021). Therapeutic applications of mushrooms and their biomolecules along with a glimpse of in silico approach in neurodegenerative diseases. Biomedicine & Pharmacotherapy, 137. doi:https://doi.org/10.1016/j.biopha.2021.111377

  [8] Theisen, E. (2020, 03 06). Want to know about terpenes. Retrieved from Medical News Today: https://www.medicalnewstoday.com/articles/what-are-terpenes

  [9] Cho, K. S. (2017). Terpenes from Forests and Human Health. Toxicological Research, 33(2), pp. 97-106. doi:https://doi.org/10.5487/TR.2017.33.2.097