Reishi - pika elu (ilu) eliksiir

Reishi, eestis tuntud ka kui läikvaabik, ladina keeles Ganoderma lucidum ning Hiinas kui “Lingzhi” ja “Seente Jumal” on Aasia kultuurides aastatuhandeid olnud pika eluea ja heaolu sümboliks. Need “igavese elu seened” kasvavad ploomipuude peal ja kunagi võis neid tarbida ainult kõrgklass.

Reishi´t on mitut tüüpi, kuid just must ja punane läikvaabik sisaldavad kõige rohkem kasulikke toimeaineid – ganodeerhapet (ganoderic acid) ja teisi triterpenoide,  beeta-glükaane ja teisi polüsahhariide, aminohappeid ja antiosküdante.

Tahad pikalt hea tervise juures olla? 2009. a-l avalikustati uuringu tulemused, kus leiti Lingzhi seenes peituvate polüsahhariidide mõju eluea pikendamisele. Selles leiduvad molekuid tugevndavad immunsüsteemi ja hoiavad inimese veresooni heas korras. Samal ajal neutraliseerivad tema antioksüdantsed omadused vabasid radikaale, mis võivad põhjustada kroonilisi haigusi ja kiiret vananemist (näiteks naha elastsuse kadu).  Uuringud on näidanud, et 14 päeva Reishi ekstrakti tarbimist tõstab veres antioksüdantide taset.

Reishi seene kapslid ja pulber sisaldavad beeta-glükaane, mis on ühed kõige võimsamatest immunsüsteemi aktiveerijatest. Beeta-glükaanid aitavad kaitsta paljude haiguste eest. Eksperdid usuvad, et just seetõttu on teda ajalooliselt vananemise vastu kasutatud.

Reishi ekstrakt mõjutab geene valgetes verelibledes ning seeläbi alandab põletikureaktsiooni kehas. Seetõttu võivad inimesed krooniliste põletikuliste haigustega nagu näiteks artriit (liigesepõletik), jämesoole põletik või podagra ekstraktist palju kasu saada.

Lisaks on leitud, et Reishi vähendab kõiki nelja tüüpi allergilisi reaktsioone, mistõttu omab ta positiivset efekti näiteks astma, kontaktdermatiidi ning teiste allergiliste haiguste puhul.

Kui tarbida läikvaabikut koos antibiootikumidega, siis on nende toime märkimisväärselt efektiivsem ning samal ajal kaitseb see ekstrakt negatiivsete kõrvalmõjude eest.

On leitud, et regulaarne Reishi tarbimine võib aidata kehal võidelada vähirakkudega ning ennetab nende levimist ehk metastaaside teket. Lisaks võib seene-ekstrakt elimineerida juba kehas olevaid vähirakke. Kõige rohkem on märgatud Reishi kasulikke omadusi just eesnäärme- ja rinnavähi korral.

Lingzhi on oma olemuselt rahustava toimega, kuid ei põhjusta sealjuures unisust. Lisaks sellele taastab ta keha normaalset rütmi ja unetsüklid, seetõttu on Hiina ja Jaapani meditsiini tundjad soovitanud teda unehäirete korral.

Reishi kõige olulisemateks omadusteks on selle võime tõsta energiataset, alandada vererõhku ja aeglustada vananemise protsesse. See seen on ka hästi tuntud oma vähivastase potensiaali poolest ning viib kehast välja mürkaineid, alandab põletikureaktsioone ja tõstab kognitiivset võimekust.

Mida kogesin ise seda ekstrakti tarbides?

Iga inimese kogemus on individuaalne. Tundsin taaskord seene-ekstraktidele omast suuremat energiataset ja üldist heatujulisust. Erilise nüansna tooksin välja väga eredad ja elavad unenäod. Unenäomaailmast sai täiesti omaette seiklus ning seda kinnitavad väga paljud, kes Seente Väe Reishit on tarbinud.

Millal ei tohiks Reishit tarbida?

Läikvaabikut ei soovitata rasedatele, samuti kui oled lähiajal operatsioonile minemas. Suhkruhaiged ning maksahaigustega ei peaks samuti seda toidulisandit tarbima. Pikal tarbimisel (üle 2 kuu) on mõned kasutajad märganud kõrvaltoimeid, mille hulgas on peavalud, uimasus, ninaverejooksud ja suukuivus. Vajadusel konsulteeri arstiga. Juhul, kui Sinu immuunsüsteem on juba ebatavaliselt aktiivne (näiteks autoimmuunhaigused), on samuti parem mitte seda ekstrakti tarbida.

Telli kohe ja tunneta ise!

jämesoole põletik kilpnäärme ületalitlus loodustooted parodontoos

#toidulisandid #loodustooted #kollageen #söögiseened #reishi mushroom extract