Tee oma ajule pai ja tõsta tema töövõimet Lion’s Mane ekstraktiga!

sciencce teadus

Kas oled end kunagi tabanud mõttelt, et isegi kui sa sööd, magad ning puhkad mõistlikus koguses ja õigetel aegadel, jääb ikka midagi puudu, mis ei lase su sooritusvõimel tõusta nendesse kõrgustesse, kuhu ta võiks? 

Sellisel juhul võib su organism tunda puudust mõnest toitainest, mis ei ühel või teisel põhjusel sinu menüüsse ei jõua. 

Just sääraste kasulike ainete allikate alla lähevad mitmed seened, mis on juba pikka aega olnud teadlaste huviorbiidis just nende suure potentsiaali ja kasulikkuse tõttu. 

Eriti suure fookuse all on Lion’s Mane ehk lõvilakk-korallnarmik. Huvi Lion’s Mane’i vastu on tingitud aga sellest, et see on väga võimas nootroopikum ja ta pakub lahendust või leevendust paljudele terviseprobleemidele. Hiirte peal on selle mõju juba  On isegi spekuleeritud, et Lion’s Mane võib endas peita leevendust dementsusele. (Julson 2018)

 

Kui ajul on toss väljas…

 

Nootroopikumid on toidulisandid, mis suurendavad kognitiivset võimekust, mälu, loomingulisust ja annavad energiat. 

Sellest võib mõelda nii - kui sa tunned lihasvalu pärast trenni, siis on see tingitud sellest, et sinu keha on füüsilise koormuse käigus end sooladest tühjaks higistanud ning nüüd tuleb sul seda kulu kuidagi kompenseerida. Lahendus ei ole mingi raketiteadus, lähed ostad poest pudeli mineraalvett või viskad paar lahustuvat tabletti veeklaasi ning ongi soolad kehas tagasi ja tunne mõnus.

Keerulisemaks läheb aga asi siis, kui me hakkame rääkima sellest, kuidas aju puhul samasugust taastamist teha. Väsimus, mälu ja keskendumisvõime vähenemine, ärevus ning stress on ilmselt midagi, mis on kõigile tuttav. Siin tulebki appi Lion’s Mane, mõjudes sinu ajule samamoodi, nagu magneesium su lihastele. 


...anna talle taastumiseks vajalikku kütust


Esimese asjana aitab Lion’s Mane, hooldada, kaitsta ja taastada neuroneid, mis kannavad ajus informatsiooni, käivitades protsessid, mis võimaldavad kahjustunud rakke taastada, see omakorda toetab mälu ja õpivõimet.

Teadlased viisid läbi uuringu, mille käigus anti hiirtele seitse päeva külmutatud Lions Mane ekstrakti ning avastasid, et hiirte hipokampuses oli suurenenud ühendite hulk, mis stimuleerivad närvirakkude kasvufaktori sünteesi. (Tomen 2018)

2013. aastal Kuala Lumpuris tehtud uuringus näitasid teadlased, et Lion’s Mane ekstrakt kutsus esile NGF -i sünteesi ja soodustas neuriitide kasvu. (Tomen 2018)

Teine pai sinu ajule, mida Lion’s Mane teeb, on dopamiini ja seratoniini tasemete tasakaalustamisele kaasa aitamine. (Chong, Fung, Wong, Lim 2019) Dopamiin ja serotoniin on lihtsustatult öeldes need hormoonid, mis reguleerivad seda kui õnnelik, masenduses või väsinud sa oled. Nii tugev vaimne kui füüsiline töövõime eeldab kindlasti nende hormoonide stabiilset taset. 


Parim viis manustamiseks?


Lions Mane mõjub lisaks ajule hästi ka sinu seedimisele ja immuunsussüsteemile, maandab ärevust ja stressi ning vähendab südamehaiguste tekkimise riski. (Paredes 2020) Nagu varem sai mainitud, on huvi selle äärmiselt mitmekülgse seene vastu suur ning kuigi seda metsast korjama minna ei saa, on vägagi lihtne soetada selle ekstrakti (täiesti taimses kapslis) kergeks igapäevaseks manustamiseks. 


Seente Vägi on toonud turule Lion’s Mane toidulisandi, kus on kasutatud ainult seene viljakehadest toodetud kõrge kvaliteediga topeltekstrakti, mis tagab sulle parima võimaliku väärtuse ja kogemuse. 


Kas liiga hea, et olla tõsi?


Olgu aga siinkohal öeldud, et Lion’s Mane on investeering enda vaimsesse võimekusse ning nagu investeeringutega ikka, ei anna ka see sulle pärast esimest manustamist veel supervõimeid (meie andmetel pole vähemalt seni keegi üleöö Kapten Ameerikaks saanud). 

See on siiski maraton, mitte sprint, kuid esimesi märke keskendumisvõime ja mälu paranemisest võid hakata tähele panema juba paari nädala möödudes. Seega kui sa soovid, et sul jääks rohkem aega puhkamiseks ning töö saaks tehtud kiiremini ja efektiivsemalt, on Lion’s Mane kindlasti midagi, millele võimalus anda.

Seente Väe Lion's Mane on maailma kõige põhjalikuma kvaliteedikontrolliga ekstrakt. Testid on tehtud erapooletus laboris USA’s ning kinnitavad, et meie ekstrakt sisaldab rekordilises koguses toimeaineid. 

Osta kohe! - Müüme Lion's Mane'i nii kapslites kui pulbrina. Kapsleid on mugavam süüa, pulbripakis on jällegi 3x rohkem ekstrakti.

 

Lisad


Tomen, David 2021 - Lion’s Mane - https://nootropicsexpert.com/lions-mane/


Julson, Erica 2018 - 9 Health Benefits of Lion's Mane Mushroom (Plus Side Effects) - https://www.healthline.com/nutrition/lions-mane-mushroom?c=488821101976


Paredes Rebecca 2020 - How Lion’s Mane Mushroom Benefits Memory, Focus and Mood https://www.bulletproof.com/supplements/dietary-supplements/lions-mane-mushroom-benefits/#ref-8


Pit Shan Chong Man-Lung Fung  Kah Hui Wong  Lee Wei Lim 2019 - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6982118/

 

sellinepilt