Seente Vägi vs Chaga Health - võrdleme fakte

Toidulisandite maailm on suur ja lai ning turul leidub erineva päritolu ja kvaliteediga tooteid. Aga milles seisneb erinevus ja mida üldse silmas pidada endale sobivat seent valides? Meilt on korduvalt küsitud, et mis vahe peale hinna siis ikkagi teiste ettevõtetega on?

 

Seente Vàgi Chaga

 

Mida peaksin arvestama? 

Turg on täis erinevaid eliksiire, pulbreid, siirupeid ning kapsleid. Meie kahjuks ei saa öelda, milline eelmainitust on kõige parem, kuid igapäevaselt seent tarbides soovitame kindlasti kursis olla seene-ekstrakti pakkuja kvaliteediga. Küsi endalt, kas toote pakkuja on välja toonud:

 • kust seeneekstrakt pärit on?
 • milline on seeneekstrakti kontsentraat?
 • kas tegu on puhta seeneekstraktiga?
 • mis on toimeainete sisaldus? 

Kui tootja ei ole toimeainete sisaldust välja toonud, siis ei saa eeldada, et see toode üldse ühtegi toimeainet sisaldab. Seened, kasvatus- ja töötlusmeetodid on erinevad ning on täiesti võimalik, et mõni turul olev toode nimega “Chaga” ei sisalda üldse kasulikke toimeaineid. 

SEENTE VÄGI VS CHAGA HEALTH

Chaga Health on eelkõige tuntud oma tervendavate eliksiiride poolest, mida segatakse nii mustsõstra, sidruni kui ka kibuvitsaga. Neil on kokku 27 erinevat toodet, millest enamik sisaldavad Chaga siirupit. Enamasti tuntakse Chaga Health’i just nende eliksiiride (loe: siirup) tõttu. 

Kas Chaga Health eliksiir on tavaline kombucha?

Vaatame korra, mis on nende populaarseima siirupi “Immuno Eliksiir Chaga & Mustsõstar” sees. 500 ml pudeli hind Chaga Health kodulehel on 25€ - Selveri kodulehel müüakse sama toodet 24.90€.

Chaga health

Kodulehelt loeme välja: 

 1. Musta pässiku ekstrakt 60% (vesi, must pässik (Inonotus obliquus)), 
 2. mustsõstra kontsentraat 8% (Ribes nigrum),
 3. mesi 17%, 
 4. männikasvude ekstrakt (Pinus sylvestris), 
 5. raudrohu õisiku ekstrakt (Achillea millefolium), 
 6. C- vitamiin (L-askorbiinhape), 
 7. mustsõstra looduslik lõhna- ja maitseaine. 
 8. C-vitamiin: 200mg/ 50 ml (235%)** (**päevasest võrdluskogusest). 

Musta pässiku ekstrakt + 7 erinevat lisandit.

Sellest loeme välja, et kui inimene soovib puhast musta pässiku tõmmist, siis see kindlasti pole eelmainitud toode. Samuti tekivad küsimused…

 1. Kui tugev musta pässiku ekstrakt?
 2. Kust on seen pärit?
 3. Mis on seene täpsemad toimeained?
Samuti tuleb toode ära tarbida kümne päeva jooksul. Vastasel juhul kipub seen elama ja pudel lõhkema, mis võib osutuda üsna ohtlikuks, sest toode on klaaspudelis.  

Antud hetkel tundub sellise komplekti osas soodsam osta apteegist askorbiinhapet ning juua mustsõstra mahla. Odavam, mugavam ja arvatavasti efektiivsem. 

Lisaks oma populaarsetele eliksiiridele müüb Chaga health ka Chaga pulbrit. Kuna ka meie ekstrakt on pulbri kujul, siis võtame võrdluseks just selle.

Seente_Vägi vs Chaga_Health chaga

Vaatame eelolevat tabelit lähemalt ja seletame lahti, mis see kõik tähendama peaks. 

 • Inonotus obliquus vs Inonotus obliquus

Mõlemad brändid kasutavad sama liiki Musta pässikut. Meie Seente Väe Chaga ekstrakt on pärit Siberi loodusest, kontsentraadiga 20:1 ja tegu on täiesti autentse Chaga pulbriga. Korjet tehakse looduslikult ning ürgsetest Siberi metsadest. Chaga Health teeb korjet Eesti metsadest. 

 • Viljakeha vs seenemütseel 

Enamuse kasulikke omadusi saame seene viljakehast. Seenemütseel tähendab seeneviljakeha koos seeneniidistikuga. Kuna Chaga kasvab kasekoore peal, siis eeldame, et mõlemad tootepakkujad kasutavad vaid viljakeha, mitte kasepuu koort. :)

 • Aktiivsed koostisosad

Seente Vägi tooted on testitud USA erapooletus laboris ning tulemused on välja toodud meie kodulehel. Meie toodete testide tulemused näitavad, et tegemist on ülimalt potentse ekstraktiga. Chaga Healthi puhul pole tootja märkinud aktiivsete koostisosade (triterpeenid, betuliin, beetaglükaanid või polüfenoolid) sisaldust ning see viitab üldiselt sellele, et tootja või turustaja ei ole toodet testinud.

Seente Väe Chaga testide tulemusi pole seni maailmas ükski bränd veel ületanud. Tegemist on maailma kõige potentsema Chaga ekstraktiga.

Seente_Vägi Chaga testide tulemused
 • Töötlus 

Seente Vägi chaga näol on tegemist vee- ja alkoholi baasil kuumtöödeldud topelt-ekstraktiga. Selleks, et inimese keha omastaks seenest kõik kasulikud toimeained (bioaktiivsed osakesed, toitained) on vaja seent kuumtöödelda. 

Tänu töötlusele saadakse seenest kätte ainult vajalikud aktiivsed toimeained. See on tegelikult suurim vahe, mida hetkel loodustoodete poodides näeb - lihtsalt pulbriks lastud seen on oluliselt odavam, kuid ka oluliselt vähemkasulik ekstraheeritud tootest. Paljud pakkujad lasevad kuivatatud seenemütseeli vaid pulbriks, see on kiirem ja tootlikum lahendus, kuid sellist seent on inimkehal kordades raskem omastada. Chaga Health toote puhul pole töötlusviis teada.

 • Kontsentraat

Kõrge kontsentratsioon - meie ekstraktid on 20:1 kontsentratsiooniga, mis tähendab, et 1 kg topelt-ekstrakti saamiseks on kasutatud 20 kg kuivatatud seent. Chaga health toote puhul teame vaid, et tegu on mahe-toidulisandiga. See aga ei anna seenemaailmas mingit infot seene kasulikkuse või kvaliteedi kohta.

 • Kogus

Chaga health chaga paki netokaal on 30g. Seente Väe pulbripaki netokaal 100g ja ühes kapslis on 0,42g seenepulbrit. Chaga Health kapsleid ei paku. Chaga Health kodulehelt soovitatakse seenepulbrit tarbida, segades 0,5 tl pulbrit 200 ml tassi 50˚C kuuma veega, siis hoida seda 15min kuni 24 tundi tõmbamas. Teed soovitatakse tarbida 2-3 tassi päevas kolm nädalat. 

Eliksiir tuleb tarbida kümne päeva jooksul ning päevane soovituslik kogus on 50ml. Soovitatakse tarbida enne sööki. See tundub aga äärmiselt keeruline kui peaksid olema inimene, kes sööb tihti mujal kui kodus või liigub mitme linna vahelt. Selge on see, et niimoodi jäävad tavaliselt kuurid pooleli ja kasu saamata. 

Meie soovitame 0,5 tl segada hommikukohvi, tee, pudru või smuuti sisse. Vahe jookseb siin samuti toote kvaliteedis. Kuna meie toode on ekstrakt, tuleb seda võtta vaid korra päevas. Samuti jääb ära igasugune seenetõmmistega mässamine. Tõelistele mugavusearmastajatele soovitame aga Seente Vägi chaga kapsleid. 

Loodame, et väikene selgitus aitab tuua tähelepanu sellele, mida seent kui toidulisandit valides tähele panna. 

Kui oled juba jõudnud lugemisega siiani, siis peaksid olema veendunud, et Seente Väe Chaga on üks parimaid turul olevaid ekstrakte!

Ps! Kui oled Chaga Healthist, siis ära solvu… testi oma toode ära ja teeme uue võrdluse! 

Kasuta võimalust ja proovi KOHE! Sinu pakk ootab sind SIIN!

Seenet_Vägi Chaga ekstrakt osta

VAATA LISAKS: Lion’s Mane, Chaga, Reishi, Korditseps


Jäta kommentaar

Pane tähele, et kommentaarid tuleb enne avaldamist heaks kiita.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.